Fredag kveld omkom en mann i 20-årene fra Nannestad etter en påkjørsel på riksvei 350 mellom Snyta og Ask.
Påkjørselen skal ha skjedd da to biler hadde stoppet på riksveien for å diskutere et trafikalt problem. En bil som kom kjørende i motsatt kjørefelt traff de to sjåførene som sto langs veien.
Lokal mann siktet
Mannen som skal ha kjørt på mennene, ble siktet for uaktsom kjøring. Politioverbetjent Silje Holmin ønsker mandag ikke å kommentere om siktelsen er endret. Siktede er fra Ringerike.
Mannen som ble skadet i hendelsen, er i 50-årene og fra Trøndelag. Holmin ønsker ikke å si noe om skadeomfanget hans.

Innbrudd i flere biler: – Stjal flere pass, men kjerringa sitt fikk ligge
Mulige vitner
Mandag opplyser Holmin at politiet har fått opplysninger om at det skal ha kjørt en bil bak siktedes bil.
– Vi er svært interessert i å komme i kontakt med fører og/eller passasjer av denne bilen. Vedkommende bes ta kontakt med meg, oppfordrer Holmin.
Hun sier etterforskningen kommer til å ta tid.
– Det gjenstår en rekke både tekniske og taktiske etterforskningsskritt i saken. Av hensyn til etterforskningen kommer vi ikke på nåværende tidspunkt til å uttale oss ytterligere, opplyser hun.