Takken kom i form av velsmakende lunsj og flotte ord på Tyrifjord hotell. Vel 28.000 doser har blitt satt i nær sagt hundre prosent fornøyde moinger - takket være disse vel 70, og flere til - alt fra parkeringsvakter til de som ønsket god tur hjem, skriver Modum kommune på sin facebookside.

Den frivillige innsatsen, dugnadsånden, samholdet, smilene, dyktigheten og viljen til å stille opp ble særlig trukket fram - alle har vært like viktige for at vaksinasjonen skulle fungere.

På den siste dagen med massevaksinasjon ble også velfortjente blomster overrakt til de fire som i front har organisert vaksineringen på en aldeles utmerket måte; Gro Mari Horne, Eva-Kristine Hansen, Tone-Christine Cook og Wencke Aase.

Fra og med fredag 25. februar skjer både vaksinasjon og testing på den tidligere teststasjonen, som nå er omdøpt til Smittevernsenteret i Modum.