...
Tre nye personer er med i Vikersunds ledergruppe som skal trekke i trådene fram mot vinterens verdenscup i Vikersundbakken. Innfelt fra høyre Lars Grønhovd, Geir Holen og Stig Hamstad. Foto: Torunn Bratvold (arkivfoto)

Nye ansikter skal styre

Det skjer endringer i Vikersunds organisasjonskomite. Tre nye ansikter er kommet inn.

Torunn Bratvold
Torunn Bratvold Profil E-post
Publisert 09.05.2012 kl 09:49 Oppdatert 09.05.2012 kl 09:51

Tips en venn på e-post:

I ledergruppen som skal lede arbeidet med verdenscuprennet siste helga i januar er det tre nye ansikter.

- Vi gleder oss til å ta VM-festen videre, lover president Håvard Orsteen.

Allerede til vinteren skal Vikersundmiljøet arrangere nytt skiflygingsrenn i verdens største bakke. Med under ni måneder igjen til verdens beste hoppere igjen kommer til Vikersund 25.-27. januar, er forberedelsene godt i gang.

- Organisasjonskomiteen for 2013 har allerede hatt sitt første møte, og vi vil møtes jevnlig fram mot rennet for å sørge for at publikum, sponsorer, gjester, media og ikke minst hopperne skal få noen fantastiske dager i Vikersund, forteller Håvard Orsten. Presidenten har ledet over tusen frivillige siden 2006.

Nye krefter

Etter vinterens VM valgte to sentrale ledere å trekke seg tilbake, etter å ha bidratt solid til skiflygingsfestene i mange år. Leder for kultur og seremoni Jarle Grøterud, og pressesjef Tore Fossen har valgt å overlate roret til yngre krefter.

Ny leder av kultur og seremoni er Lars Grønhovd. Han har vært frivillig i Vikersund i flere år, og var til VM medlem av gruppen han nå tar over. Mens Geir Holen som har vært assisterende pressesjef de siste tre rennene blir ny pressesjef.

Ny visepresident

Halvor Hartz fortsetter som arbeidende styreformann i Skiflyvning Vikersund AS, men overlater vervet som visepresident til Stig Hamstad. Stig var opplæringskoordinator før vinterens VM, og deltok som guide under selve mesterskapet.

- Vi er veldig glad for de nye som nå trer inn i vår lokale organisasjonskomité, og er sikker på at vi sammen med alle våre tusen frivillige skal få til en ny skiflygingsfest i Vikersund siste helga i januar, sier Håvard Orsten.

I tillegg til medlemmene av organisasjonskomiteen vil flere andre sentrale ledere bli trukket inn i org.kom ved behov.

Org.kom 2013

Håvard Orsten, president

Stig Hamstad, visepresident

Tone Kjemperud Kristiansen, generalsekretær

Dag Drolsum, økonomisjef

Morten Valstad, markedssjef

Lars Grønhovd, kultur- og seremonisjef

Geir Holen, pressesjef

Ole Gunnar Fidjestøl, rennleder

Halvor Hartz, arbeidende styreleder

Thormod R. Hansen, Sjef for arenaproduksjon

Åke Erling Lappen, Rennlege

Terje Lund, arrangementsansvarlig Norges Skiforbund

På forsiden nå


...

Viktig at pengene fra salget brukes i Vaaraans ånd.

Lokale nyheter I går ble den siste hyggestunden for eldre arrangert på Vaaraan. Framtiden er usikker, for nå skal lokalet selges.Les mer

...

Konkurs kan gi Hæhre kjempejobb

Lokale nyheter Det østerrikske selskapet Alpine Bau er konkurs, og alt arbeidet av E6 og jernbane mellom Minnesund og Brøhaug er stanset. Les mer

...

Vedtok 97,5 mrd. i bompenger

Lokale nyheter Natt til onsdag vedtok Stortinget nye bomveiprosjekter for 97,5 milliarder kroner. – Trist, sier Morten Wold, andrekandidat for Buskerud FrP ved høstens stortingsvalg. Les mer

...

Vil slå sammen politidistrikter

Innenriks Operasjonssentralene i politiet er ikke rustet for å håndtere store hendelser, mener politianalyseutvalget. Les mer

Kontakt Bygdeposten

Tipstelefon: 480 86 170
Telefon: 32 78 34 40
E-post: redaksjon@bygdeposten.no
Bygdeposten, Postboks 53, 3371 Vikersund

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.