...
Roar Sanden er stolt over å ha fått CC Cowboys på utescenen ved hotellet på fredag, og håper på minst 1 000 besøkende. - Lørdag blir det Creedence-, Cash- og Hellbillies-musikk å høre fra tre av Norges beste coverband, frister Sanden. Foto: Thormod R. Hansen

Artister for 300 000

ØVRE EIKER: Sanden Hotell satser stort under byjubileet i Hokksund.

Thormod R Hansen
Thormod R. Hansen Profil E-post
Publisert 14.06.2012 kl 11:14 Oppdatert 14.06.2012 kl 11:14

Tips en venn på e-post:

I forbindelse med byjubileet i Hokksund denne uken slår Sanden hotell på stortromma og frister med topp underholdning både fredag og lørdag.

Roar Sanden ved hotellet kan fortelle at de satser 300 000 kroner på underholdningen denne helgen.

Først ut er CC Cowboys som entrer utescenen på fredag.

Lørdag frister hotellet med hele tre band; Fortunate sons, The boys named sue og Rakafant.

Håper på 1 000 cowboyfans

Sanden forteller at han håper på 1 000 besøkende på CC Cowboys-konserten fredag.

- Bandet har holdt det gående i mange år og har det siste året igjen blitt å regne som et av de beste og mest populære livebandene i Norge, sier Sanden.

De fleste husker nok “Harry” og “Død manns blues”, og det siste året har også låtene “Når du sover” og “Kanskje du behøver noen” blitt spilt mye på norsk radio, så det er et kjent og svært populært band som gjester Sanden under byjubileet.

- Lørdag er en kveld viet til noen av Norges beste coverband. Fortunate sons spiller Creedence, The boys named sue hyller Johnny Cash og Rakafant spiller opp med Hellbillies-låter, sier Sanden.

Han forteller at det vil være åpent inne på hotellet, på uteterrassen og på plassen nede ved scenen, så de vil ha god plass til over tusen gjester disse kveldene.

Med tanke på de store investeringene i underholdning denne helgen er det en svært spent hotelleier som håper på godt besøk begge dagene.

- Skjer det noe annet på hotellet i sommer?

- Det skjer noe hele tiden og hotellet vil være åpent i hele sommer. Men på grunn av at vi kun har tillatelse til seks utekonserter i sommer, vil det ikke bli flere konserter før i august under laksefestivalen, sier Sanden.

Under åpningen av laksefestivalen vil det bli “Allsang på Sanden”, og under festivalen vil det bli konserter med det lokale bandet Dirty deed og konsert med Firer uten styrmann.

- Bør bestille bord

- Har sommersesongen begynt for fullt ved hotellet?

- Vi har mye trafikk om dagen, noe vi for så vidt også har hatt over lang tid, så nå mangler vi bare skikkelig sommervær, sier Sanden.

Han forteller at det er så mye å gjøre at folk må bestille bord også midt i uka, dersom de skal være sikre på å få plass i restauranten ved hotellet.

- Vi får mye skryt for maten vår og det skjer til stadighet at vi må takke nei til middagsgjester som ikke har bestilt bord, sier en meget fornøyd hotelleier.

Roar Sanden ønsker også å rose personalet sitt for den innsatsen de har gjort for at hotellet er blitt så populært.



På forsiden nå


...

Venstre på sjarmoffensiv

Lokale nyheter Stortingskandidat Rebekka Borsch (V) var på rundtur i Sigdal og Modum mandag. I Sigdal diskuterte hun blant annet skogsvern med Guttorm Tovsrud. Les mer

Overfalt i sitt hjem

Modum Fire menn stormer inn, truer mannen i huset med kniv, skrutrekker og lommelykt. Les mer

...

88 borte fra jobb hver dag

Lokale nyheter 8,9 prosent av Modum kommunes ansatte var borte fra jobb i 1. kvartal i år. Les mer

...

Huset våkner til liv

Lokale nyheter Lørdag kunne endelig kryllingene ta i bruk sitt nye kulturhus – best kjent som K4.Les mer

Kontakt Bygdeposten

Tipstelefon: 480 86 170
Telefon: 32 78 34 40
E-post: redaksjon@bygdeposten.no
Bygdeposten, Postboks 53, 3371 Vikersund

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.