Mannen som mandag truet flere med el-sjokkpistol og sa at han ville brenne ned YX i Geithus, ble ovelatt til helsevesenet.
Mannen som er en kjenning av politiet, og i alderen 35-45 år, ble etter å ha blitt anholdt av politiet overlatt til helsevesenet.
- Ved anholdelsen ble det vurdert slik at mannen var i en slik tilstand at helsevesenet skulle ta hånd om ham, sier politioverbetjent Lisbeth Edvardsen ved Modum lensmannskontor.
Edvardsen forteller at mannen nå også er dimmitert fra helesvesenets omsorg.
Mannen er nå anmeldt av flere som ble utsatt for hans trusler og berørte som fikk støt av el-sjokkpistolen.
Edvardsen forteller at ingen fikk varige skader etter el-sjokkene mannen påførte dem.
- Hva skjer nå videre?
- Vi er i ferd med å avslutte etterforskningen og det gjenstår kun noen avhør, sier Edvardsen.
Hun forteller at mannen må regne med å måtte møte i retten tiltalt for de straffbare forholdene han er anmeldt for.
Lokale nyheter Varsel om storflom fra NVE og melding om kraftig nedbør onsdag bekymrer beredskapssjefen hos Fylkesmannen i Buskerud. Tirsdag kaller han derfor Fylkesberedskapsrådet inn til ekstraordinært flommøte. Les mer
Video_import Allerede før flommen er kommet skikkelig i gang er vannføringen i Hellefoss stor.
Se video fra Hellefoss tirsdag kveld. (På grunn av lite zoom anbefales å se video på full skjerm.)
Se videoLokal sport Hopperen Anders Jacobsen (28) var tirsdag under kniven for sitt skadde kne på Ullevål sykehus. Les mer