En mann i 30-årene omkom da personbilen hans frontkolliderte med en lastebil på E6 i Verdal kommune i Nord-Trøndelag lørdag.
Ulykken skjedde ved Vinne og ble meldt klokka 16.47, skriver Trønder-Avisa.
Personbilen var på vei nordover på E6 og kom over i motsatt kjørefelt, ifølge Adresseavisen.
– Lastebilsjåføren prøvde å legge seg ut mot sin grøfteside, men ulykken var ikke til å unngå, sier operasjonsleder Morten Evensen i Nord-Trøndelag politidistrikt.
Ifølge politiet døde sjåføren av personbilen, en mann i 30-årene fra Verdal, momentant. Lastebilsjåføren skal ikke ha blitt fysisk skadd. (ANB-NTB)
Lokale nyheter Vannstanden forventes å øke ytterligere i Drammenselva de neste dagene, og vil ifølge NVE gå forbi 2007-nivå. Les mer
BILDESERIE: Drammenselva går stor fra fra Vikersund til Hokksund. Alle foto Thormod R. Hansen.
Se bildeneLokale nyheter Det siste døgnet har Tyrifjorden ifølge NVEs målinger steget 20 centimeter. Det gjør at det klokka 04.00 i dag, kun var 90 centimeter igjen til flomnivået fra 2007. Les mer